Jak ustawić ceny w triggerze od skupu?

vader30
User
Posty: 3
Rejestracja: 17 sie 2015, 10:10

Jak ustawić ceny w triggerze od skupu?

Postautor: vader30 » 12 paź 2015, 20:05

Witajcie.Ustawiłem na mapie mleczarnię gdyż bardzo mi zależało aby mieć możliwość wożenia mleka i jego sprzedaży.Znalazłem mleczarnię która z dostarczonego mleka produkuje ser,mleko uht,twaróg i jogurt.Na razie wszystko jest cacy.można załadować na ciężarówkę te produkty i sprzedać je w skupie jednak w PDA cały czas mam ceny zerowe za te produkty,nawet jeśli skup zgłosi zapotrzebowanie.Nie pomaga zmiana cen w User Atributer triggera skupu.Nie wiem już co mam robić.Za wszelkie wskazówki będe bardzo wdzięczny.



eurat
User
Posty: 21
Rejestracja: 26 gru 2013, 18:04
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Jak ustawić ceny w triggerze od skupu?

Postautor: eurat » 14 paź 2015, 14:42

Mleko jest produktem wytwarzanym i sprzedawanym automatycznie produkcja to karmienie i czystość krów a sprzedaż automatycznie doliczana kwota na przełomie doby . Mod sprzedaży mleka umożliwia jedynie zmianę czasu dokonania sprzedaży mleka .Cena podobnie jak ceny innych produktów ustalana jest przez odpowiednie skrypty , programy i algorytmy ,zakodowane w silniku gry i nie można w nie ingerować tak samo jak w okresowe obniżki i zwyżki cen.

MichalAgrophotosik
User
Posty: 36
Rejestracja: 17 paź 2015, 12:00
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Jak ustawić ceny w triggerze od skupu?

Postautor: MichalAgrophotosik » 18 paź 2015, 10:24

Dokładnie tak jak napisał eurat Ale też inie możesz zmienić ceny mleka , ponieważ jest ona zakodowana w skrypcie gry. I nic z tym nie zrobisz.

vader30
User
Posty: 3
Rejestracja: 17 sie 2015, 10:10

Re: Jak ustawić ceny w triggerze od skupu?

Postautor: vader30 » 18 paź 2015, 21:41

Chyba troszkę się nie rozumiemy.Ja nie chce zmieniać ceny mleka tylko ustalić ceny produktów pochodnych które otrzymuje z mleka po sprzedaży w mleczarni czyli sera jogurtu mleka uht i twarogu bo w PDA mam te produkty widoczne ale ich ceny są zawsze zerowe.Zapytam jeszcze inaczej.Co odpowiada za fakt(jaki wpis lub cokolwiek innego) że cena np.pszenicy wynosi 1874$/T??Przeciez jeśli ktos dodaje nową uprawę to w PDA ma jego cenę widoczną więc czy te produkty trzeba dodać może jako uprawy sam nie wiem głośno myślę.

Qbass
Moderator
Moderator
Posty: 197
Rejestracja: 05 mar 2020, 08:51

Re: Jak ustawić ceny w triggerze od skupu?

Postautor: Qbass » 29 lut 2024, 10:49

Aby ustawić ceny w triggerze od skupu (np. miejsca, gdzie można sprzedawać zbiory), będziesz musiał edytować pliki konfiguracyjne w grze Farming Simulator. Ważne jest, aby pamiętać, że dokładne kroki mogą się różnić w zależności od wersji gry i modyfikacji, więc poniższe informacje mają charakter ogólny.

1. **Znajdź plik XML triggera:**
- Przejdź do folderu z modyfikacją, w której znajduje się trigger, którego ceny chcesz dostosować.
- Znajdź plik XML triggera, który może mieć nazwę związanej z miejscem skupu, np. `sellTrigger.xml`.

2. **Edytuj plik XML:**
- Otwórz plik XML triggera za pomocą edytora tekstu, takiego jak Notatnik lub edytor kodu.

3. **Znajdź sekcję z cenami:**
- Poszukaj sekcji zawierającej informacje o cenach dla różnych produktów. To może być podobne do `<prices>` lub `<priceList>`.

4. **Dostosuj ceny:**
- W sekcji z cenami, znajdziesz wpisy dotyczące różnych produktów. Każdy produkt może mieć przypisaną cenę za jednostkę, np. bushel czy tonę.
- Dostosuj te ceny zgodnie z własnymi preferencjami. Przykładowy wpis może wyglądać tak:
```xml
<prices>
<price fruitType="wheat" price="1200" />
<price fruitType="barley" price="800" />
<!-- Inne produkty -->
</prices>
```

5. **Zapisz zmiany:**
- Po dostosowaniu cen, zapisz plik XML.

6. **Uruchom grę:**
- Uruchom Farming Simulator i sprawdź, czy zmiany zostały wprowadzone. Spróbuj sprzedać produkt w miejscu skupu i zobacz, czy nowe ceny są brane pod uwagę.

7. **Backup:**
- Zawsze zaleca się wykonanie kopii zapasowej pliku przed dokonywaniem zmian, aby można było przywrócić oryginalne ustawienia w razie potrzeby.

Jeśli korzystasz z modyfikacji społecznościowej, zawsze sprawdź dokumentację modyfikacji, ponieważ niektóre mody mogą dostarczać dodatkowe narzędzia do dostosowywania ustawień w bardziej przyjazny sposób.

Wróć do „Problemy rozwiązane FS 15”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości