Przenoszenie-dodawanie zwierząt

dino2217
User
Posty: 11
Rejestracja: 06 paź 2015, 17:11
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Przenoszenie-dodawanie zwierząt

Postautor: dino2217 » 30 lis 2016, 23:54

Chcę przerobić po swojemu oryginalną mapę. Szukałem na wielu forach (również na YT) i nigdzie nie znalazłem poradnika lub linku do poradnika odnośnie przenoszenia zwierząt (pastwisk) przy użyciu GE a różni się to znacznie od ls2015. Sam próbowałem różnych sposobów ale pozostawał stary Mesh bez zmian a jak go ręcznie usunąłem to nowy nic nie daje i w ogóle nie widać zwierząt. Znalazłem jedynie poradnik odnośnie rozszerzenia pastwisk ale cienki i nie użyteczny odnośnie przenoszenia.



Awatar użytkownika
jarema34
User
Posty: 21
Rejestracja: 01 lis 2011, 16:50
Podziękował: 12 razy
Kontaktowanie:

Re: Przenoszenie-dodawanie zwierząt

Postautor: jarema34 » 12 gru 2016, 20:26

w ls15 jest identycznie ja robiłem wedłud tego poradnika https://www.youtube.com/watch?v=Dy77F5v1W2k

dino2217
User
Posty: 11
Rejestracja: 06 paź 2015, 17:11
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Przenoszenie-dodawanie zwierząt

Postautor: dino2217 » 17 gru 2016, 17:07

mesh niby przenosisz w 17 ale obraz zwierzaków nie idzie. Trzeba coś ustawić w plikach XML. Ponadto nie wiem jak przenieść z zagrody np wyzwalacz wełny ( w GE nie ma go) no i wełna nie pojawia się) . To samo dotyczy rozładunku zwierzaków.

Awatar użytkownika
jarema34
User
Posty: 21
Rejestracja: 01 lis 2011, 16:50
Podziękował: 12 razy
Kontaktowanie:

Re: Przenoszenie-dodawanie zwierząt

Postautor: jarema34 » 17 gru 2016, 18:39

jeśli chodzi o wełnę to wystarczy przenieść te znaczniki czarno-żółte to jest właśnie miejsce spaw-nu wełny

lukas1205
User
Posty: 11
Rejestracja: 05 kwie 2011, 20:14
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Przenoszenie-dodawanie zwierząt

Postautor: lukas1205 » 19 gru 2016, 22:50

Te żółto czarne znaczniki pokazują gdzie się pojawia wełna a nie odpowiadają za ich pojawienie do tego służy palletSpawner w GE ustawiasz. A co do przenoszenia to robisz nowe pastwisko dla owiec a stare musisz skasować (Pędzlem) odpowiada to kod 1 dla owiec. Jak ustawisz nowy Mesh(Pomalujesz) to w liście animals sheepHusbandry zaznaczasz stary Mesh(SheepNavMesh) klikasz w pasku create wybierasz nowy Navigation Mesh i zaznaczasz w Culling Info Layer Channels tylko 1 i klikasz Recreate i masz gotowe nowe pastwisko dla owiec. oczywiście przenosisz pojemniki na wodę, trawę i pojawienie palet w nowe miejsce. Jest tak samo jak w FS 15 tylko tu dodali te markery żółto czarne i wodę.

Qbass
Moderator
Moderator
Posty: 197
Rejestracja: 05 mar 2020, 08:51

Re: Przenoszenie-dodawanie zwierząt

Postautor: Qbass » 29 lut 2024, 13:46

Aby przenieść lub dodać zwierzęta w grze Farming Simulator, musisz korzystać z odpowiednich pojazdów lub narzędzi. Oto ogólne kroki, które możesz podjąć:

1. **Przenoszenie Zwierząt:**
- Wybierz pojazd transportowy, który jest przystosowany do przewozu zwierząt. Często są to przyczepy do przewozu bydła lub inne specjalne pojazdy dostępne w grze.

2. **Zakup Zwierząt:**
- Przejdź do sklepu zwierząt w grze i kup zwierzęta, które chcesz przenieść lub dodać. Zwierzęta mogą obejmować krowy, świnie, owce itp., w zależności od dostępnych opcji w grze.

3. **Załadunek Zwierząt:**
- Jeśli masz odpowiedni pojazd, podejdź do zwierząt, aby je załadować. W przypadku niektórych zwierząt (np. krowy), może być konieczne zastosowanie specjalnych narzędzi do transportu.

4. **Przewóz Zwierząt:**
- Po załadowaniu zwierząt na pojazd, przewieź je do miejsca docelowego. Upewnij się, że pojazd jest dostosowany do przewozu danego rodzaju zwierząt.

5. **Rozładowanie Zwierząt:**
- Po dotarciu do miejsca docelowego, rozładuj zwierzęta ze środka pojazdu. To zazwyczaj odbywa się poprzez interakcję z pojazdem lub użycie odpowiedniego narzędzia.

Pamiętaj, że proces ten może się różnić w zależności od dostępnych pojazdów i narzędzi w danej wersji gry. W niektórych przypadkach, zwłaszcza w bardziej rozbudowanych modach, mogą istnieć specjalne pojazdy do transportu zwierząt lub dodatkowe funkcje w grze. Zawsze warto sprawdzić dokumentację modyfikacji lub instrukcje gry dla bardziej szczegółowych informacji.

Wróć do „Masz problem z FS 17”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości