Generator tablic rejestracyjnych

Awatar użytkownika
Kondziu25
User
Posty: 3622
Rejestracja: 15 lut 2011, 17:33
Lokalizacja: Wielkopolska/Kleczew
Podziękował: 326 razy
Otrzymał podziękowań: 648 razy

Generator tablic rejestracyjnych

Postautor: Kondziu25 » 19 mar 2012, 15:13

[center]Znalazłem ciekawy generator tablic rejestracyjnych, niestety nie wiem jaka konkretna czcionka używana jest do polskich tablic, dlatego wybrałem najbardziej podobną, jeżeli ktoś wie jaka to czcionka niech da znać.

Zaczynamy od wejścia na stronę:

http://www.masterplate.co.uk/builder.html

można tam zamówić prawdziwe tablice, ale my wygenerujemy tylko numery za darmo

Wybieramy opcje: Line1 zaznaczona na czerwono i powyżej w okienku w line1 wpisujemy nasz nr rej zazwyczaj np PPL X987 i klikamy czerwone okienko z kciukiem nad numerami.:

powinno to wyglądać mniej więcej tak:
Obrazek

Numery są wybite jednak brakuje nam niebieskiego paska po lewej, na dole mamy opcje European, ja wybrałem nasz kraj czyli skrót PL nad nim mamy opcje left i right, wybieramy left jeżeli chcemy pasek z lewej strony , można wybrać inny europejski kod, a także tablice z innych kontynentów

wygląda to mniej więcej tak:
Obrazek

a końcowy efekt wygląda tak:
Obrazek

Na końcu klikamy na nasze numery, następnie prawym przyciskiem myszy: zapisz obrazek jako i zapisujemy go na dysku, jest on w formacie PNG, wystarczy nałożyć na swój model tablicy i mamy własne tablice rejestracyjne.

Jak będę miał czas zrobię tablice rejestracyjna w i3d żeby można było tylko podmieniać teksturę.

Są tam też też inne opcje i można się pobawić, kwadratowych jeszcze nie rozkminiłem, ale jest opcja wyboru tablic motocyklowych w okienku PLATE TYPE.

Poradnik by NICO, można wynosić na inne fora tylko podajcie autora.
[/center]



Qbass
Moderator
Moderator
Posty: 197
Rejestracja: 05 mar 2020, 08:51

Re: Generator tablic rejestracyjnych

Postautor: Qbass » 29 lut 2024, 11:10

Jeśli miałeś na myśli stworzenie tablicy rejestracyjnej dla swojego pojazdu w grze, zazwyczaj istnieje opcja dostosowania tablicy rejestracyjnej podczas zakupu lub modyfikacji pojazdu w garażu. Proces ten zazwyczaj odbywa się w trybie edycji pojazdu, gdzie możesz wprowadzić swoje własne litery, liczby i symbole.

Jeśli jednak szukasz bardziej zaawansowanego narzędzia, które pozwala na generowanie niestandardowych tablic rejestracyjnych poza grą, być może społeczność Farming Simulator stworzyła takie narzędzie jako mod. W takim przypadku, zalecam przeglądanie oficjalnych stron z modami, takich jak ModHub, lub innych platform społecznościowych, aby znaleźć odpowiednie narzędzie lub modyfikację.

Wróć do „Poradniki-&-Tutoriale (FAQ)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości