Problem z zapisem

mk926
User
Posty: 22
Rejestracja: 26 wrz 2014, 10:18
Podziękował: 1 raz

Problem z zapisem

Postautor: mk926 » 06 sie 2015, 11:36

Mam problem z zapisaniem gry. Po starcie kompa i uruchomieniu FS mogę zapisać grę 3-4 razy potem gra podczas zapisu zawiesza się, lub jest to ok 1-1,5h grania i albo uda się raz zapisać albo nie. Czasami mam w logu komunikat ale nie zawsze: "Error: Running LUA method 'onSaveStartComplete'.
not enough memory
Miałem możliwość to dołożyłem i teraz komp ma 16G RAM-u. Po dołożeniu niewiele to zmieniło może nieco wydłużyło czas grania. Bez zapisywania mogę grać parę godzin i nic się nie dzieje to czasu próby zapisu. Używam dużo curseplay-a, może to on. Na mapie mam przegrane ok 150h i w miarę grania przybywa zapisanych kursów.

Jakieś sugestie co można z tym zrobić.



Awatar użytkownika
Ziuta
Super Moderator
Super Moderator
Posty: 2824
Rejestracja: 10 maja 2010, 16:10
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 457 razy

Re: Problem z zapisem

Postautor: Ziuta » 06 sie 2015, 13:52

Może masz za mało miejsca na dysku C (czy gdzie tam masz Windowsa) i nie ma jak zapisać plików.

mk926
User
Posty: 22
Rejestracja: 26 wrz 2014, 10:18
Podziękował: 1 raz

Re: Problem z zapisem

Postautor: mk926 » 06 sie 2015, 18:46

miejsca wolnego jest dużo (90GB), zmieniałem kartę graficzną, może to jest powodem ?

Awatar użytkownika
Axm
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Posty: 1650
Rejestracja: 29 sie 2010, 10:49
Podziękował: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Re: Problem z zapisem

Postautor: Axm » 07 sie 2015, 08:34

Dziwne, błąd ewidentnie wskazuje na brak pamięci ram, jesteś pewien, że Windows wskazuje że jest go 16 GB? (przykładowo, możesz mieć 32 bit ( gra też powinna być odpalona w wersji 64 bitowej))
Jeśli pomogłem, przypominam o 6 punkcie regulaminu :one:

mk926
User
Posty: 22
Rejestracja: 26 wrz 2014, 10:18
Podziękował: 1 raz

Re: Problem z zapisem

Postautor: mk926 » 07 sie 2015, 14:49

wklejam początek loga
GIANTS Engine Runtime 6.0.2 64bit (Build Date: Jun 12 2015)
Copyright (c) 2008-2015, GIANTS Software GmbH (giants-software.com), All Rights Reserved.
Copyright (c) 2003-2015, Christian Ammann and Stefan Geiger, All Rights Reserved.
Application: FarmingSimulator2015
Main System
CPU: Intel(R) Core(TM) i5-4690K CPU @ 3.50GHz
Memory: 16332 MB
OS: Windows NT 6.1 64-bitl

pomału dochodzę do wniosku że wina leży nie po stronie FS tylko coś mam na kompie co mi zżera zasoby, ale jest tak gorącą że nie mam siły szukać.
Mam jeszcze przy okazji jedno pytanie w pierwszej linijce loga jest info o wersji 6.0.2, czemu nie 6.0.3. Do robienia mapy używałem tej ostatniej wersji. O co tu chodzi.

Awatar użytkownika
Ziuta
Super Moderator
Super Moderator
Posty: 2824
Rejestracja: 10 maja 2010, 16:10
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 457 razy

Re: Problem z zapisem

Postautor: Ziuta » 07 sie 2015, 15:04

To jest wersja silnika gry (Giants Engine), a nie edytora plików I3D (Giants Editor). Jeśli to wina z pamięcią RAM to odpal sobie "Menadżer zadań", włącz zakładkę "Procesy" i ustaw na liście "Pamięć" tak aby pokazywało od największej wartości, zaś opal grę i pograj jakiś czas i jak będziesz chciał zapisać i wywali błąd to przełącz się na ten Menadżer (ctrl+alt+tab) i zrób zrzut ekranu (chyba że sam będziesz potrafił dojść co to za aplikacje są na najwyższych szczeblach listy) i pokaż ten zrzut tutaj.

mk926
User
Posty: 22
Rejestracja: 26 wrz 2014, 10:18
Podziękował: 1 raz

Re: Problem z zapisem

Postautor: mk926 » 08 sie 2015, 17:17

Przyjrzałem się programom w menadżerze i nic tam nie znalazłem. Cały czas mam wolną pamięć, mimo że pootwierałem przeglądarkę i jeszcze parę programów. Postanowiłem skasować save, przegrałem tylko kursy courseplay-a do nowego save i zacząłem od początku. Mam ok 10h gry i nie ma problemów.
Widocznie coś musiałem sam zepsuć w starym zapisie. Dzięki za pomoc i temat do zamknięcia,

Qbass
Moderator
Moderator
Posty: 197
Rejestracja: 05 mar 2020, 08:51

Re: Problem z zapisem

Postautor: Qbass » 29 lut 2024, 10:37

Jeśli masz problem z zapisywaniem postępów w grze Farming Simulator, oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby próbować rozwiązać ten problem:

1. **Sprawdź dostępność miejsca na dysku:**
Upewnij się, że masz wystarczającą ilość miejsca na dysku, na którym zapisywane są pliki gry. Niedostatek miejsca może uniemożliwiać zapisywanie.

2. **Prawa dostępu do folderu zapisów:**
Sprawdź, czy masz odpowiednie uprawnienia dostępu do folderu, w którym są przechowywane pliki zapisów gry. Brak odpowiednich uprawnień może blokować proces zapisywania.

3. **Antywirus i zaporę ogniową:**
Antywirus lub zapora ogniowa może czasami blokować proces zapisywania danych. Sprawdź ustawienia antywirusa lub zaporę ogniową i upewnij się, że gra ma dostęp do zapisywanych folderów.

4. **Aktualizacje gry:**
Sprawdź, czy masz zainstalowane najnowsze aktualizacje do gry. Producent gry często wydaje łatki i poprawki, które mogą rozwiązać problemy związane z zapisywaniem.

5. **Wyłączanie modyfikacji:**
Jeśli używasz modyfikacji społecznościowych, sprawdź, czy problem występuje również przy wyłączonych modyfikacjach. Czasami mody mogą powodować konflikty i problemy z zapisywaniem.

6. **Sprawdź pliki gry:**
W niektórych przypadkach pliki gry mogą ulec uszkodzeniu. Spróbuj sprawdzić integralność plików gry w platformie, na której uruchamiasz grę (np. Steam).

7. **Uruchom grę jako administrator:**
Spróbuj uruchomić grę jako administrator, aby upewnić się, że ma ona odpowiednie uprawnienia do zapisywania danych.

8. **Kontakt z pomocą techniczną:**
Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie przyniesie efektów, skontaktuj się z pomocą techniczną producenta gry. Opisz dokładnie problem i dostarcz im wszelkie dostępne informacje, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Pamiętaj, że konieczne może być dostosowanie tych kroków do konkretnej platformy, na której uruchamiasz Farming Simulator (np. Steam, Epic Games Store).

Wróć do „Problemy rozwiązane FS 15”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości