lekkie scinki

Awatar użytkownika
folek17
Super VIP
Super VIP
Posty: 177
Rejestracja: 12 lip 2010, 08:13
Podziękował: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: lekkie scinki

Postautor: folek17 » 30 paź 2014, 15:35

przlaczam sie do pyt mam to samo i kompa podobnego



Daniel014
User
Posty: 285
Rejestracja: 04 lis 2012, 18:56
Lokalizacja: PGR
Podziękował: 162 razy
Otrzymał podziękowań: 230 razy

Re: lekkie scinki

Postautor: Daniel014 » 30 paź 2014, 15:39

W sumie też mam to samo, a mam gtx 760 (ale rzadko mam takie coś)

Awatar użytkownika
maki1234
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Posty: 10546
Rejestracja: 11 paź 2011, 16:32
Lokalizacja: Małopolskie
Podziękował: 187 razy
Otrzymał podziękowań: 2746 razy
Kontaktowanie:

Re: lekkie scinki

Postautor: maki1234 » 30 paź 2014, 15:57

Takie ścinki to objaw wczytywania textur czy też innych obiektów na mapie ;)
"Zawsze programuj jak gdyby osoba zajmująca się twoim kodem w przyszłości była agresywnym psychopatą, który wie gdzie mieszkasz." - Martin Golding

Cinex181
User
Posty: 48
Rejestracja: 01 gru 2010, 10:29

Re: lekkie scinki

Postautor: Cinex181 » 30 paź 2014, 20:41

Czyli optymalizacja leży widzę, u mnie to samo na 6 rdzeniowym Phenomie 16GB ram, i 2x GTX560TI w SLI... Śmiech na sali skoro bardziej wymagające gry działają płynnie na 1080p na max detalach.

Dzisiaj po pracy miałem chwilę czasu, żeby się bardziej przyjrzeć grze. Wrażenia takie - psu w dupę za przeproszeniem poszło 64,99zł. Dlaczego? A to dlatego że gram sobie w Crysis 3 na full bez jakiejkolwiek spinki a tutaj? Prosty symulator który nie generuje specjalnych efektów i co założenie nowego save i przegraniu 5 minut problem - "Program Giants Engine 6.0.2 przestał działać" i po grze... Zastanawiam się jak można wypuścić taki szmelc na rynek....? Dla hejterów/obrońców dodam, że gra jest oryginalna, sprzęt spełnia wymagania a za 65zł kupiłbym 3 flaszki po których wsiadając w swoją 40-letnią 30-stkę z 2 skibami czułbym się jak kierowca T8.435 znajdującego się na zdjęciu w tle... Jakie można wyciągnąć wnioski? Silnik gry który został całkowicie zmieniony i to w ciągu roku/dwóch od premiery poprzedniej części nadaje się na półkę z radiem lampowym od dziadka. Jeśli za rok wyjdzie następna część na pewno jej nie kupię bo gra z każdym krokiem jest coraz bardziej ch*** warta
Ostatnio zmieniony 31 paź 2014, 07:57 przez Cinex181, łącznie zmieniany 1 raz.

zeke91
User
Posty: 5
Rejestracja: 30 paź 2014, 19:22
Podziękował: 1 raz

Re: lekkie scinki

Postautor: zeke91 » 31 paź 2014, 09:41

Witajcie u mnie gra chodzi bez większych problemów FHD z wygładzaniem x4 przy konf i5 4460 MSI gtx 760 8gb ram.
Jeśli chodzi o textury to chyba raz tylko wczytuje bo np jak włączam światła to za pierwszym razem przytnie ale później jest juz bez problemu. Może wina leży po stronie dysku mam na myśli poziom defragmentacji
@up może z tą gra jest problem w SLI a spróbuj na pojedynczej to może nie będzie się tak dziać

Awatar użytkownika
Ziuta
Super Moderator
Super Moderator
Posty: 2824
Rejestracja: 10 maja 2010, 16:10
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 457 razy

Re: lekkie scinki

Postautor: Ziuta » 31 paź 2014, 10:59

Cinex181, ja tam jakoś gram na lapku Asus K53SV i nie mam żadnych problemów...

Awatar użytkownika
alien1987
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Posty: 2097
Rejestracja: 12 cze 2011, 21:21
Lokalizacja: Suwałki
Podziękował: 144 razy
Otrzymał podziękowań: 577 razy

Re: lekkie scinki

Postautor: alien1987 » 31 paź 2014, 14:39

ja tam mam tylko 3 rdzenia podkręcone do 4 x 2,8 plus starą Dk Gef. Gts 250 i 6gb ramu rewelacji nie ma ale latam na full detalach z fps 50 do 60 na polach w miasteczku czy przy innych zabudowaniach 45 - 55 fps. Ścinało mi przed aktualizacją sterowników karty graficznej i środowisk potrzebnych do działania gry takich jak netframowr i direx czy jakoś tak plus redistable c+++
No i najważniejsze na XP zawsze tak będzie więc jakby ktoś jeszcze miał czeka go zmiana systemu

Cinex181
User
Posty: 48
Rejestracja: 01 gru 2010, 10:29

Re: lekkie scinki

Postautor: Cinex181 » 01 lis 2014, 01:44

Ziuta pisze:Cinex181, ja tam jakoś gram na lapku Asus K53SV i nie mam żadnych problemów...


Czytaj dokładnie o czym piszę, mowa o rozdzielczości 1080p czyli 1920x1080 a nie 1366x768 jak na twoim lapku, różnica jest kolosalna. I nie podważam tego że grasz bez problemów, bo jak ustawię 800x600 (joke) to też tak będzie. Mowa tu tylko o tym że środowisko gry jest mało wymagające a co za tym idzie strasznie nie dopracowane skoro ludzie z podobnymi specyfikacjami narzekają.

Nie oszukujmy się... Sam jestem wielbicielem FS. Ale Trochę szacunku ze strony producenta by się przydało, kupiłem włącznie z FS15 już 4 część z serii i wcale nie widzę żadnych topowych zmian. A w dobie dzisiejszego sprzętu takie zmiany są możliwe, i to duże zmiany... I niech nikt na siłę nie broni ów gry, bo tak jak napisałem sam ją uwielbiam, ale wreszcie przydałoby się coś nowego a co ważniejsze "coś nowego co jest w zupełności zoptymalizowane tak aby każdy mógł w to pograć, a nie mając w pudle naprawdę ciężki sprzęt walić na średnich".

Pograjcie w inne gry które oferują więcej niż FS i odnieście się wtedy do tematu. Bo dla mnie gra która ma na celu renderowanie samych tekstur i jeszcze przy tym nie wyrabia to kompletne dno.

Awatar użytkownika
Ziuta
Super Moderator
Super Moderator
Posty: 2824
Rejestracja: 10 maja 2010, 16:10
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 457 razy

Re: lekkie scinki

Postautor: Ziuta » 01 lis 2014, 09:38

Cinex181, mam podłączonego lapka pod TV Samsung 40" i gram w Full HD...

BaroN.1985
User
Posty: 4
Rejestracja: 16 paź 2014, 19:27
Podziękował: 4 razy

Re: lekkie scinki

Postautor: BaroN.1985 » 01 lis 2014, 10:41

Wyłączcie lusterka bo i tak badziewnie wyglądją zyskacie więcej fps

Awatar użytkownika
MrMateuszLs
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Posty: 3532
Rejestracja: 26 wrz 2011, 21:36
Lokalizacja: MałoPolska
Podziękował: 260 razy
Otrzymał podziękowań: 456 razy

Re: lekkie scinki

Postautor: MrMateuszLs » 02 lis 2014, 12:47


Qbass
Moderator
Moderator
Posty: 197
Rejestracja: 05 mar 2020, 08:51

Re: lekkie scinki

Postautor: Qbass » 29 lut 2024, 11:08

Jeśli doświadczasz problemów z "ścinaniem" gry Farming Simulator, czyli niestabilną płynnością klatek (FPS) lub opóźnieniami, możesz podjąć kilka kroków w celu poprawy wydajności. Oto kilka ogólnych porad:

1. **Sprawdź wymagania systemowe gry:**
- Upewnij się, że twój komputer spełnia minimalne i zalecane wymagania systemowe dla gry Farming Simulator. Zbyt słaby sprzęt może prowadzić do problemów z wydajnością.

2. **Aktualizuj sterowniki karty graficznej:**
- Upewnij się, że masz zainstalowane najnowsze sterowniki do swojej karty graficznej. Sterowniki graficzne często zawierają optymalizacje i poprawki, które mogą wpłynąć na wydajność gry.

3. **Zmniejsz ustawienia graficzne:**
- Przejdź do opcji graficznych w grze i spróbuj zmniejszyć ustawienia graficzne, takie jak rozdzielczość, jakość tekstur, cienie, itp. To może poprawić płynność gry kosztem detali graficznych.

4. **Zamknij inne programy:**
- Upewnij się, że zamknąłeś inne programy działające w tle podczas grania. Niektóre programy mogą zużywać zasoby komputera i wpływać na wydajność gry.

5. **Optymalizuj system:**
- Oczyść system z niepotrzebnych plików i programów, użyj narzędzi do optymalizacji systemu.

6. **Aktualizuj grę i mody:**
- Upewnij się, że masz zainstalowane najnowsze aktualizacje gry Farming Simulator oraz aktualizacje dla wszelkich modyfikacji (mods), które używasz.

7. **Sprawdź temperatury:**
- Monitoruj temperatury komponentów podczas grania. Przegrzewanie może prowadzić do obniżenia wydajności. Sprawdź, czy układy chłodzenia są sprawne.

8. **Zwiększ wydajność karty graficznej:**
- W ustawieniach karty graficznej lub oprogramowaniu zarządzającym nią, możesz znaleźć opcje zwiększające wydajność kosztem detali graficznych.

9. **Zastosuj modyfikacje poprawiające wydajność:**
- W społeczności Farming Simulator mogą istnieć modyfikacje, które poprawiają wydajność gry. Sprawdź fora lub strony z modami.

Jeśli problem nadal występuje, konieczne może być bardziej zaawansowane rozwiązanie, takie jak analiza logów błędów lub konsultacja ze społecznością gry w celu uzyskania pomocy.

Wróć do „Problemy rozwiązane FS 15”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

cron