Season mod - znikające baloty

Pro100wPysk
User
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2011, 20:24
Podziękował: 3 razy

Season mod - znikające baloty

Postautor: Pro100wPysk » 17 cze 2017, 10:14

Witam.
Mam problem z modem tak jak w tytule. Gram na mapie Lossberg jest ona przystosowana do season modu. No i niby wszystko działa gdy baloty się schowa pod dachem to nie tracą na objętości. Mam też tak zwany "dotyk farmera" więc po podejściu do balota widzę ile ma litrów.

Wszystko było by ok gdyby nie to, że działa to tylko na słomę. Siano na dworze nie traci na objętości, a trawa to w ogóle traci tyle, że balot z trawy znika po niecałym dniu ;/

Stąd moje pytanie czy wam też tak działa ten mod??? próbowałem wywalać wszystkie mody i sprawdzać, ale jest tak samo. Słoma działa, siano nie działa, a trawa znika.

Mógłby ktoś sprawdzić u siebie ???



Mariusz
User
Posty: 98
Rejestracja: 06 maja 2010, 17:29
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: Season mod - znikające baloty

Postautor: Mariusz » 17 cze 2017, 12:29

Musisz baloty z trawy albo jak masz siano musisz owinąć folią bo inaczej będą gnić i zaczną znikać a jak masz baloty ze słomy na polu to musisz schować je pod jakąś wiatę inaczej też będą znikały.

Pro100wPysk
User
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2011, 20:24
Podziękował: 3 razy

Re: Season mod - znikające baloty

Postautor: Pro100wPysk » 17 cze 2017, 13:07

To wiem :) tylko dlaczego nie działa to na siano ??? no a baloty z trawy chciałem z tego względu, że krowy do 100% produkcji potrzebują trawę a tak to nie ma skąd jej wziąć zimą.

A wiecie może czy da się zamienić, żeby TMR czyli pasza uzupełniała trawę a nie siano ??? Bo sianko można zastąpić kiszonką i nalicza ją też to z tmr a trawa jest osobno i zimą nie ma jej.... Trochę durnie to zrobili

Mariusz
User
Posty: 98
Rejestracja: 06 maja 2010, 17:29
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: Season mod - znikające baloty

Postautor: Mariusz » 17 cze 2017, 13:20

Tego nie zmienisz twórcy zrobili tak specjalnie bo zimą trawy nie dasz tylko siano i to musisz bodajże 2 dni po zrobieniu bali zafoliować, więc zimą zamiast trawy dajesz siano. A z tego co wiem to nawet z modem pór roku czy bez do TMR szło siano, słoma i kiszonka, więc jak masz zimę to dajesz zafoliowane siano, słomę i kiszonkę. A nie robiłeś tak że padał deszcz i zacząłeś robić bale jak trawa była mokra bo z tego co wiem to musisz użyć przetrząsacza po deszczu by wyschło.

Pro100wPysk
User
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2011, 20:24
Podziękował: 3 razy

Re: Season mod - znikające baloty

Postautor: Pro100wPysk » 17 cze 2017, 13:26

padać nie padało :) fakt tylko, że to była skoszona trawa a nie robiłem tego na siano. A siano nie ofoliowane nawet nie traci na masie. Czyli zimą nie uzyska się 100% bo zafoliowane siano i tak będzie liczone do kiszonka/ siano

Mariusz
User
Posty: 98
Rejestracja: 06 maja 2010, 17:29
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: Season mod - znikające baloty

Postautor: Mariusz » 17 cze 2017, 13:32

"Bele z trawy muszą być wykorzystane lub owinięte w folię w ciągu 2 dni od belowania. Inaczej po 2 dniach trawa zgnije, a bela zniknie" to info z poradnika tak czy siak musisz ofoliować i najlepiej schować do magazynu jakiegoś albo pod wiatę bo tobie trawa zacznie tak jak napisałeś wcześniej tracić na masie.

Pro100wPysk
User
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2011, 20:24
Podziękował: 3 razy

Re: Season mod - znikające baloty

Postautor: Pro100wPysk » 17 cze 2017, 13:46

A no tak zapomniałem ze tam jest poradnik. Ale trochę dziwne mi się to wydawało z trawą no ale jest jak najbardziej realne. A co do siana możesz sprawdzić u siebie jak dasz balota na zewnątrz czy traci na masie ?bo słoma traci jak pada a siano u mnie nie

Mariusz
User
Posty: 98
Rejestracja: 06 maja 2010, 17:29
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: Season mod - znikające baloty

Postautor: Mariusz » 17 cze 2017, 14:14

Ja nie gram bo mam słabą kartę graficzną i FS nie odpala, ewentualnie popytaj kogoś innego. A jak brzmi nazwa modu tego dotyku farmera ? Bo nie słyszałem o nim do FS 17

Pro100wPysk
User
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2011, 20:24
Podziękował: 3 razy

Re: Season mod - znikające baloty

Postautor: Pro100wPysk » 17 cze 2017, 15:05

Ten dodatek jest zawarty w Game Extension do FS 2017
Obrazek


Pokazuje też ile dany balot ma wagi i "Litrów"

Awatar użytkownika
Ziuta
Super Moderator
Super Moderator
Posty: 2824
Rejestracja: 10 maja 2010, 16:10
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 457 razy

Re: Season mod - znikające baloty

Postautor: Ziuta » 17 cze 2017, 20:25

Siano nie powinno znikać jeśli masz je pod wiatą (a mapa jest odpowiednio przystosowana pod ten mod) tak jak w realu, składuje się kostni/baloty siana pod zadaszeniem i daje się zimą, latem daje się trawę bo jest taka możliwość no i trawę trzeba owinąć jeśli chcesz mieć pożytek z balotów z trawy bo inaczej zgnije.

Wróć do „Masz problem z FS 17”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron