zmiana osi X w ładowaczu, ładowarce

krys239
User
Posty: 65
Rejestracja: 29 maja 2014, 20:07
Lokalizacja: Grudziądz
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

zmiana osi X w ładowaczu, ładowarce

Postautor: krys239 » 22 lut 2016, 23:12

otwieramu plik rar z ładowaczem lub ładowarką --> u mnie:
D:\Program Files (x86)\Farming Simulator 2015\data\vehicles\frontLoaders\stoll
szukamy w ładowaczu pliki XML i tych linijek

invertAxis="true" invertMouseAxis="false musimy zmienić z FALSE na TRUE lub odwrotnie.
i to wszystko Smile
może to troche potrwać bo za każdą zmianą trzebe uruchomić gre i zobaczyć czy poprawnie zrobiliśmy sterowanie ładowaczem za pomocą myszki.
ważne sprawdzajcie działanie ładowacza z osprzętem np. łyżka.

już tłumacze dlaczego. ustawimy że ruszając muszką na dół ładowacz idzie nam do góry lecz osprzęt może poruszać sie w przeciwnym kierunku. dlatego trzeba sie pobawić z tym FALSE TRUE, jak widać u mnie wystarczyło wszędzie wpisać FALSE, natomiast z ładowarką NH musiałem zrobić inaczej.

movingTool index="0>2" inputAttacherJoint="true" attacherJointIndices="0" anchorActor="0" rotSpeed="25" rotAcceleration="115" rotMax="100" rotMin="0" startRot="15" axis="AXIS_FRONTLOADER_ARM" invertAxis="false" invertMouseAxis="false" speedFactor="2.2">
<dependentPart index="0>3|0" />
<dependentMovingTool index="0>3|0|0" maxRotLimits="45 100"/>
</movingTool>
<movingTool index="0>3|0|0" attacherJointIndices="0" anchorActor="0" rotSpeed="50" rotAcceleration="200" rotMax="100" rotMin="-60" startRot="-60" syncMaxRotLimits="true" axis="AXIS_FRONTLOADER_TOOL" invertAxis="false" invertMouseAxis="false" speedFactor="0.6" />

<!-- delayed mesh -->
<movingTool index="0>0" isDelayed="true" adjustAttributesToMovingToolIndex="1" rotSpeed="25" rotAcceleration="115" rotMax="100" rotMin="0" startRot="15" axis="AXIS_FRONTLOADER_ARM" invertAxis="false" invertMouseAxis="false" speedFactor="2.2" detachingRotMaxLimit="25">
<dependentPart index="0>1|0" />
<dependentPart index="0>1|1" />
<dependentMovingTool index="0>1|1|0" maxRotLimits="45 100"/>
</movingTool>
<movingTool index="0>1|1|0" isDelayed="true" adjustAttributesToMovingToolIndex="2" rotSpeed="50" rotAcceleration="200" rotMax="100" rotMin="-60" startRot="-60" syncMaxRotLimits="true" axis="AXIS_FRONTLOADER_TOOL" invertAxis="false" invertMouseAxis="false" speedFactor="0.6">
<dependentPart index="0>1|2" />
</movingTool>

Mam nadzieje że komuś pomogłem Smile

Poradnik napisał --- smilek



Wróć do „Poradniki-&-Tutoriale (FAQ)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości