RODO

twereper37
User

RODO

Postautor: twereper37 » 01 kwie 2019, 13:07

hej wszystkim, wiem, że teraz dużo jest informacji o rodo , ochronie danych osobowych w firmach itp. Czy słyszeliście o tym, że jakaś firma dostała karę za nieprzestrzeganie przepisów i to prawie milion złotych "Karę w wysokości ponad 943 tysięcy złotych nałożył na spółkę Urząd Ochrony Danych Osobowych za niespełnienie obowiązku informacyjnego dotyczącego przetwarzania danych – poinformowała we wtorek prezes UODO Edyta Bielak-Jomaa." Aktualnie wszystkie firmy muszą zadbać o wdrożenie rodo gdańsk do swojego biznesu. Ochrona danych osobowych jest bardzo ważna, osobiście nie chciałbym aby moje dane były nienależycie przechowywane, bądź co gorsza skradzione/zhakowane lub sprzedane. Spora część firm, zwłaszcza sklepy internetowe ma problem, ponieważ dane które przechowują są hakowane, a dotyczy to nie tylko imienia i nazwiska, ale również numeru PESEL bądź co gorsza dane z dowodu osobistego. Ostatnio będąc w przychodni zauważyłem, że pacjentów nie wywołują już po nazwisku, zamiast tego każdy w recepcji odbiera numerek i jest wywoływany po numerze.

Wróć do „Offtopic”